HER CUMARTESİ VE PAZAR GÜNÜBİRLİK ESKİŞEHİR TURU

Açıklama:

GEZİLECEK-GÖRÜLECEK YERLER

Balmumu Müzesi, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Masal Şatosu, Porsuk Çayı, Tarihi Odunpazarı Evleri, Cam Sanatları Müzesi, Şelale Park, Atlıhan Çarşısı

 

Belirtilen yerlerdeki buluşmamızın ardından katılacak misafirlerimiz ile otobüs içi kahvaltı paketi ve içecek ikramları eşliğinde Adapazarı - Pamukova - Bozüyük güzergâhını takip ederek Eskişehir`e gidiyoruz. İlk durağımız Sazova Bilim Parkı olacak. Burada Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Nuh`un Gemisi gezilecektir. (EKSTRA, Sazova Parkı'na giriş ücretsizdir, şato ve gemilere giriş ortalama 2-3 tl gibi bir fiyattır.) ardından Tülomsaş Fabrikası'nın bahçesinde sergilenen bej renkli olan Devrim arabasını ziyaret ediyor ve fotoğraflarımızı çekiyoruz.

Buradaki gezimizin ardından Eskişehir'in ilk yerleşim yerini oluşturan Osmanlı Dönemi'nden kalma tarihi evlerin bulunduğu meşhur Odunpazarı`nı gezmeye başlıyoruz. Odunpazarı gezimizin ardından Çağdaş Cam Sanatları Müzesi gezimize başlıyoruz; Müze, Türkiye`nin ilk cam sanatları müzesidir. Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Üniversitesi ve Cam Dostları Grubu'nun işbirliği ile kurulmuştur. Müzede 42 cam sanatçısının eserleri sergilenmektedir.

Buradan sonra meşhur Çibörek ve Balaban Köfte’nin tadına bakmak için öğle yemeğine(ekstra) geçiyoruz. Sonrasında Yılmaz Büyükerşen'in Eskişehir'e kazandırdığı Balmumu Heykel Müzesi’ni gezmek isteyen misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz.(Giriş Yetişkin:10 TL-Öğrenci 7 TL) Ardından Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Lületaşı Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı gezilerinden sonra Porsuk Çayı’na doğru aracımızla hareket ediyoruz. Porsuk Çayı’nda tekneye binebilir,Porsuk Çayı’nın keyfini dilediğinizce çıkarabilirsiniz. Porsuk Çayı gezimizden sonra son olarak Şelale Park’a gidiyoruz. Eskişehir’in muhteşem manzarası karşısında onlarca anı biriktirip manzara ve gün batımı eşliğinde kahvenizi yudumlayabilirsiniz..

Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. Bozüyük - Adapazarı üzerinden akşam saatlerinde İstanbul'a dönüyoruz.
REZERVASYON İÇİN : 0531 616 66 28

Bilet Bilgileri

Fiyat

139

Tarih Bilgileri

Başlangınç Tarihi

28 Eylül 2019 Cumartesi

Bitiş Tarihi

28 Aralık 2019 Cumartesi

Saat Bilgileri

Başlangınç Saati

00:00:00

Bitiş Saati

00:00:00

Kontenjan Bilgileri

Kontenjan

100

Etkinlik Adres Bilgielri

Şehir:

İSTANBUL

İlçe:

KADIKÖY

Açık Adres:

Araç Kalkış Saatleri🚌 06:00 İncirli (Dilek Pastanesi Önü) 06:30 Mecidiyeköy (İETT Durakları Önü) 07:00 Kadıköy (Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark Önü) 07:15 Kartal Köprüsü (Ankara Yönü) 07:30 Çayırova Mc Donald's Önü